Zwycięzcy Roland Garros

1 min czytania

roland garros

Roland Garros to jeden z najbardziej wyczekiwanych turniejów tenisowych na świecie. Jedna z czterech głównych imprez w kalendarzu Wielkiego Szlema odbywa się na francuskich kortach. Poznaj dotychczasowych zwycięzców tego prestiżowego turnieju dzięki przeczytaniu naszego artykułu!

Kto wygrał Roland Garros? Zwycięzcy i zwyciężczynie

Roland Garros, inaczej nazywany French Open, to jeden z turniejów Wielkiego Szlema. Poniżej przeczytasz, kto wygrał ostatnią edycję Roland Garros w roku 2023!

Kto wygrał Roland Garros 2023 – mężczyźni

Rafa Nadal okazał się najlepszy w finale French Open 2022, pokonując Caspera Ruuda. Jego zwycięstwo było czternastym w karierze tytułem Roland Garrosa, co stanowi niezaprzeczalny rekord wśród tenisistów. Tymczasem w kolejnej edycji turnieju w 2023 roku zabrakło Nadala, co pozwoliło zwyciężyć Novakowi Djokovicowi!

Kto wygrał Roland Garros 2023 – kobiety

Ostatnie edycje Roland Garros należą zdecydowanie do Igi Świątek! Polka wygrała turniej w roku 2020, 2022 i 2023. Jej passę w 2021 roku zdołała przerwać jedynie Barbora Krejčíková. Wtedy też reprezentantka Polski musiała ustąpić miejsca w finale, kończąc swoją grę w turnieju w fazie ćwierćfinałowej.

Mistrzowie Rolanda Garrosa – kto wygrał najwięcej razy?

Turniej Rolanda Garrosa, tak jak Wimbledon czy inne wielkoszlemowe turnieje, ma wielu sławnych zwycięzców. Do tego grona zaliczamy Rafaela Nadala, który wygrał aż 14 edycji oraz Chris Evert, która jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w grze pojedynczej kobiet, gromadząc na swoim koncie aż 7 zwycięstw indywidualnych.

Najlepsi Polacy na Roland Garros – zwycięzcy i nie tylko

Iga Świątek zrewolucjonizowała polski tenis, kończąc zwycięsko sezon na Roland Garros w latach 2020, 2022 i 2023, co pozwoliło jej stać się pierwszą osobą z Polski, która zdobyła indywidualny tytuł mistrza tego turnieju. Wcześniej udało się to tylko Jadwidze Jędrzejowskiej w 1939 roku w grze podwójnej.

Czytaj też: Zwycięzcy Australian Open.

Wielki szlem – turnieje

tenis.mazury.pl
2 min czytania

Zwycięzcy Wimbledonu

tenis.mazury.pl
1 min czytania