Wielki szlem – turnieje

2 min czytania

wielkie szlemy w tenisie

Wielki Szlem w tenisie to wyjątkowe osiągnięcie, na które mogą liczyć zawodniczki i zawodnicy z całego świata. W skład tych historycznych zwycięstw wchodzi ukończenie czterech prestiżowych turniejów: Australian Open, Roland Garros (znany także jako French Open), Wimbledon oraz US Open. Zawody te charakteryzują się wysokim poziomem trudności, dlatego każdy sukces na tym polu staje się godny szacunku. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat turniejów wielkiego szlema!

Rodzaje tenisowych Wielkich Szlemów:

Klasyczny lub Kalendarzowy Wielki Szlem to prestiżowy tytuł, który można osiągnąć w tenisie. Aby go zdobyć, zawodnik musi wygrać cztery turnieje wielkoszlemowe w jednym sezonie. Turnieje Wielkoszlemowe są bardzo popularne wśród typerów. Przed obstawieniem danego meczu warto sprawdzić informacje na temat formy zawodników. Dobrym sposobem jest odwiedzenie stron, np. sportbetfan.pl i wejść w zakładkę tenis typy.

Alternatywnym wariantem jest Niekalendarzowy Wielki Szlem, uzyskiwany poprzez zwycięstwo we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych pod rząd na przełomie dwóch sezonów.

Zupełnie odmiennym przykładem jest Karierowy Wielki Szlem, powiązany z pełnym cyklem treningów i startów sportowych – tutaj trzeba być zwycięzcą czterech imprez tego typu podczas całej kariery gracza.

Jeśli chodzi o Złoty Wielki Szlem, starczy pokonać przeszkody na każdej imprezie i do tego razem uzupełnić sukces medalem olimpijskim.

Na koncie tenisowych sukcesów odnotować można także Małego Szlema – zdobywa się go po wygranej trzech turniejów wielkoszlemowych w określonym sezonie.

Jakie są turnieje wielkoszlemowe?

W ramach wielkiego szlema rozgrywane są cztery turnieje.

Australian Open

Australian Open to jeden z czterech najważniejszych turniejów tenisowych, który odbywa się co roku w Melbourne w Australii. Turniej trwa 14 dni i rozgrywany jest na kortach twardych z pulą nagród wynoszącą setki tysięcy dolarów australijskich. Każdego roku trybuny kortów w Australian Open są pełne kibiców oglądających mecze przy scenicznym tle Melbourne Skyline. Turniej jest również transmitowany w telewizji na całym świecie, a najlepsi tenisiści walczą o tytuł mistrza Australian Open.

ROLAND GARROS (French Open)

Roland Garros, czyli French Open, jest corocznym wydarzeniem tenisowym, które odbywa się w Paryżu. Arena zamienia się w tym czasie w miejsce pełne energii i pasji do gry. Każdy mecz odbywa się na kortach ziemnych, a dla zwycięzców przygotowuje się każdego roku ogromną pulę nagród pieniężnych.

WIMBLEDON

Wimbledon to jedna z najważniejszych imprez tenisowych na świecie, odbywająca się corocznie w Londynie. Mecze rozgrywane są na trawiastym korcie All England Lawn Tennis and Croquet Club, a wyniki są co roku śledzone przez miliony fanów sportu na całym świecie. Impreza trwa dwa tygodnie. Zawodnicy walczą o pula nagród w wysokości milionów funtów brytyjskich oraz tytuł mistrza Wimbledonu. Turniej został po raz pierwszy rozegrany w 1877 r., a jego tradycja trwa do dziś.

US OPEN

Turniej US Open odbywa się corocznie w Nowym Jorku, USA. Zawodnicy rywalizują na twardych kortach, aby starać się o udział w puli nagród w wysokości wielu milionów dolarów. Turniej ten cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony publiczności, ponieważ przyciąga on uczestników z całego świata i jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych na świecie. Zespoły szkoleniowe i trenerzy chcą tutaj wykorzystać swoje umiejętności do maksymalizacji szans swoich reprezentantów na sukces. Zwycięzcy tego turnieju biorą udział w pamiętnym ceremoniałe, podczas którego prezentowane są nagrody i statuetki.

Zwycięzcy Roland Garros

tenis.mazury.pl
1 min czytania

Zwycięzcy Wimbledonu

tenis.mazury.pl
1 min czytania