Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisowego Skrzatów i Młodziczek na kortach Jodłowa Olsztyn

Skrzaty; 1. Antoni Łukaszewicz 2. Tymoteusz Wszołek (SKT Pisz-Point) 3. Tomasz Płocharczyk 4. Igor Piotrowski (TT Score Elbląg)
Młodziczki; 1. Pola Centkowska (UKS RP Sport Olsztyn), 2.Anastazja Kuś (KS. Budowlani Olsztyn), 3. Anna Wojewoda (KS. Budowlani Olsztyn), 4. Anna Tunkiewicz (UKS Set-Point Olsztyn)

WTK PZT 5 Młodzików 13-15.06.2020 na Olimpijskiej

W Olsztynie na kortach Jodłowa odbył się pierwszy w sezonie letnim Ogólnopolski Turniej Tenisowy organizowany przez KS. Budowlani Olsztyn. W WTK PZT 5 Młodzików najlepsi byli tenisiści przyjezdni. W kategorii chłopców wygrał Bartosz Skupiński (UKS GEM Częstochowa) który w finale pokonał Mikołaja Pasyniuka (UKS RP Sport Olsztyn). wśród dziewcząt najlepszą okazała się Inka Wawrzkiewicz (Sopot Tenis Klub). Pola Centkowska (UKS Sport Olsztyn) zajęła III miejsce a Anastazja Kuś (KS. Budowlani Olsztyn) przegrała w ćwierćfinale. wyniki; https://portal.pzt.pl/TournamentDrawsheet.aspx…

Tomasz Płocharczyk z Mrągowa podwójnym Mistrzem Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Tenisie w kat. Skrzatów

Bardzo emocjonujący weekend tenisowy za nami. Klub Tenisowy Pisz-Point po raz pierwszy był organizatorem turnieju rangi Mistrzostw Województwa (ranga 4 PZT), które rozgrywane były na kortach Hotelu Mrągowo Resort&Spa. Przez dwa dni w rywalizacji brało udział dziesięciu najlepszych chłopców z kategorii Skrzatów ( r. 2008 i młodsi). Wszyscy obecni byli świadkami wielu pasjonujących i pełnych emocji pojedynków.
Najlepszym tenisistą turnieju okazał się pochodzący z Mrągowa, a reprezentujący barwy klubu TT Score Elbląg Tomasz Płocharczyk 🏆 Tomek sięgnął po złoto zarówno w singlu, pokonując w finale swojego kolegę klubowego Igora Piotrowskiego z Elbląga, jak i w deblu w parze z Igorem, zwyciężając z zawodnikami Klub Tenisowy Pisz-Point  Antkiem Łukaszewiczem oraz Tymkiem Wszołkiem. Wielkie wielkie brawa.
Bardzo dobrze w turnieju spisali się wspomniani wcześniej Antek i Tymek, chłopcy ulegli nieznacznie zwycięzcom w pojedynku deblowym zajmując tym samym zaszczytny tytuł Wicemistrzów Województwa.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
Singiel
🥇Tomasz Płocharczyk ( TT Score Elbląg)
🥈 Igor Piotrowski (TT Score Elbląg)
🥉Antoni Łukaszewicz ( KT Pisz-Point)
4. Tymoteusz Wszołek ( KT Pisz-Point)
5. Dominik Zejer (Jakubowo Olsztyn)
6. Franciszek Goerick ( Akademia Tenisa Braniewo)
7. Igor Bazela (TT Score Elbląg)
8. Olivier Wróbel (CTZ Wróbel Olsztyn)
9. Jakub Stefanowicz (UKS RP Sport Olsztyn)
10. Antoni Bugaj (CTZ Wróbel Olsztyn)

Debel
🥇Tomasz Płocharczyk/Igor Piotrowski
🥈Antoni Łukaszewicz/Tymoteusz Wszołek
🥉Dominik Zejer/Franciszek Goerick
4. Olivier Wróbel/Antoni Bugaj
5. Igor Bazela/Jakub Stefanowicz

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, rodzicom, trenerom, kibicom za obecność. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli to wydarzenie. Podziękowania dla KT Gem Mrągowo za pomoc w organizacji. Podziękowania dla sędziego – p. Tomasz Warowny , za sprawne przeprowadzenie turnieju.
Już wkrótce Letnie Mistrzostwa Województwa i wiele innych pasjonujących turniejów. Do zobaczenia na tenisowym szlaku 🎾

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1237615683113490&id=254636421411426

Klub Tenisowy Pisz-Point
Klub Tenisowy „GEM”
Hotel Mrągowo Resort & Spa
Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy
Polski Związek Tenisowy

Dobry początek roku dla Amelki Ciesielczyk

W dniach 13-17.01.20 w Szwecji odbył się turniej tenisa dziewcząt i chłopców do lat 14 z cyklu turniejów Tenis Europe .Świetny występ zanotowała Amelia Ciesielczyk zajmując 2 miejsce w grze pojedynczej oraz 3 miejsce w grze podwójnej (w parze z inną polką Antoniną Czajką). W finale Amelia, po dramatycznej walce uległa faworyzowanej zawodniczce gospodarzy – Tildzie Larsson : 6:7,7:6,4:6.
Był to pierwszy europejski finał ostródzianki trenowanej przez trenera Romana Pasyniuka.

Gratulacje!

Dane zawodniczki:

Amelia Ciesielczyk – rok urodzenia: 11.03.2006, miejce zamieszkania – Ostróda
klub tenisowy: – KS RP Sport Bartąg
Uczennica szkoły podstawowej – SMS Jedynka w Ostródzie – (7 klasa podstawowa)
Trener: Roman Pasyniuk (KS RP Sport Bartąg)

Złoty i Brązowy medal Amelii Ciesielczyk na Mistrzostwach Polski w tenisie do lat 14 w Bielsku-Białej!!

W dniach a 07-13.12.19 w Bielsku Białej odbyły się halowe Mistrzostwa Polski tenisistów i tenisistek do lat 14 (U14). W zawodach wzięło udział ponad 100 najlepszych zawodników w kraju według rankingu Polskiego Związku Tenisa. W turnieju udział wzięła jedyna reprezentantka klubu z Warmii i Mazur – Amelia Ciesielczyk. Amelia kolejny raz udowodniła, że ma niesamowity talent i charakter.
W turnieju singla zdobyła brązowy medal docierając aż do półfinału, gdzie w dramatycznych okolicznościach przegrała z późniejszą triumfatorką – Moniką Stankiewicz (KT GAT Gdańsk): 6:7,4:6.
W turnieju debla Amelia grając w parze z Martyną Mackiewicz (KT GAT Gdańsk) zdobyła złoty medal! Dziewczyny pokonały w finale parę deblową – Oriana Gniewkowska (STK Sopot)\Lura Stypuła (CKT Grodzisk Mazowiecki): 6:3,4:6,10:4.
Jest to historyczny triumf Amelii i jej pierwszy złoty medal na turnieju tej rangi!
Poniżej link do oficjalnej strony PZT z komunikatem turniejowym.

Pasmo sukcesów Amelii

Kolejny rok, kolejne sukcesy młodej utalentowanej tenisistki z Ostródy reprezentującej barwy KS RP Sport Bartąg –  Amelii Ciesielczyk.
Po złotym medalu zdobytym latem tego roku z drużyną GAT Gdańsk(klub z Gdańska wypożyczył Amelkę do turnieju zgodnie z regulaminem PZT),
Amelia Ciesielczyk odniosła w ubiegły weekend podwójne zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju rangi 2 – Super Seria U14 w Pszczynie rozegranym w dniach 23.11.19 – 26.11.19!
W finale turnieju singla rozegranym dwa dni temu Amelia pokonała zawodniczkę reprezentującą barwy klubu CKT Grodzisk Mazowiecki Laurę Stypułe – 6:3, 6:4. Dzień wcześniej, Amelia w parze z Laurą Stypułą wygrała turniej deblowy pokonując w finale parę Hanna Koprowska(KT GAT Gdańsk)\Barbara Straszewska(SKT PROMASTERS Szczecin) –  3:6,6:3,10:6.
Poniżej linki do wyników turnieju:
oraz
Był to trzeci finał Amelii w ostatnich 3 turniejach, które rozegrała na przestrzeni 4 ostatnich tygodni. Po finale w turnieju Ogólnopolskim w Puszczykowie U14 (09.11-12.11.2019), gdzie zajeła odpowiednio 2 miejsce w grze pojedyńczej i 1 miejsce w grze deblowej oraz po finale w turnieju Ogólnopolskim w Pabianicach U14 (02.11-05.11.2019), gdzie zajęła 2 miejsce w grze singlowej przyszła pora wreszcie na podwójne zwycięstwo!
Jest to świetny prognostyk przed zbliżającymi się w grudniu Zimowymi Mistrzostwami Polski U14, które odbędą się w Bielsku Białej.
Dane zawodniczki:
Amelia Ciesielczyk – rocznik 2006
klub tenisowy: – KS RP Sport Bartąg
Uczennica szkoły podstawowej – SMS Jedynka w Ostródzie – (7 klasa podstawowa)
Trener: Roman Pasyniuk (KS RP Sport Bartąg)
PS.  Dołączam zdjęcia z wydarzenia.
PS2. Dla przypomnienia poniżej linki do tegorocznego turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski U14 o których mowa we wstępie niniejszej korespondencji: