ITF Wirral Junior International Liverpool 2018 – Pola Wygonowska z tytułem, co dalej: może Wimbledon…

Piękny sukces odniosła tenisistka UKS RP Sport Bartąg Pola Wygonowska, która wygrała zakończony w niedzielę (18 listopada) juniorski (U18) turniej ITF w Liverpool. 15-letnia zaledwie ostródzianka, podopieczna trenerów: Romana Pasyniuka i  Sławomira Cackowskiego, pokonała w drodze po tytuł pięć Brytyjek, a w finale Sonay Kartlel 7:6(5) 6:3. To jedno z największych osiągnięć w historii tenisa na Warmii i Mazurach.

Pola zaprezentowała się znakomicie. W pięciu spotkaniach nie straciła seta, choć mecze były zacięte. Wygrane przez nią tie breaki świadczą o dużej klasie. W trudnych momentach nie zadrżała jej ręka i potrafiła rozstrzygnąć losy seta. Trenerem Poli Wygonowskiej jest Roman Pasyniuk, który prowadzi ja od początku kariery, jak widać z dużym powodzeniem. Zawodniczka w tym sezonie regularnie startowała w turniejach ITF U18, odnoszą sporo znaczących zwycięstw, ale sukces w całej imprezie to oczywiście zupełnie coś innego. Stawia przed sobą kolejne cele. Chciałaby za dwa lata wystąpić w wielkoszlemowym turnieju juniorskim.

Gra pojedyncza

Pola Wygonowka (Polska)

I runda

– Grace Emma Eland (Wielka Brytania) 6:4 6:1

II runda

Hannah Smith 7:6(11) 6:2

Ćwierćfinał

– Anrea Pineda (Wielka Brytania) 6:1 7:6(3)

Półfinał

– Indianna Spink 6:4 6:2

Finał

– Sonay Kartel 7:6(5) 6:3

1 komentarz do wpisu “ITF Wirral Junior International Liverpool 2018 – Pola Wygonowska z tytułem, co dalej: może Wimbledon…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.