W dniach a 07-13.12.19 w Bielsku Białej odbyły się halowe Mistrzostwa Polski tenisistów i tenisistek do lat 14 (U14). W zawodach wzięło udział ponad 100 najlepszych zawodników w kraju według rankingu Polskiego Związku Tenisa. W turnieju udział wzięła jedyna reprezentantka klubu z Warmii i Mazur – Amelia Ciesielczyk. Amelia kolejny raz udowodniła, że ma niesamowity talent i charakter.
W turnieju singla zdobyła brązowy medal docierając aż do półfinału, gdzie w dramatycznych okolicznościach przegrała z późniejszą triumfatorką – Moniką Stankiewicz (KT GAT Gdańsk): 6:7,4:6.
W turnieju debla Amelia grając w parze z Martyną Mackiewicz (KT GAT Gdańsk) zdobyła złoty medal! Dziewczyny pokonały w finale parę deblową – Oriana Gniewkowska (STK Sopot)\Lura Stypuła (CKT Grodzisk Mazowiecki): 6:3,4:6,10:4.
Jest to historyczny triumf Amelii i jej pierwszy złoty medal na turnieju tej rangi!
Poniżej link do oficjalnej strony PZT z komunikatem turniejowym.