Grupa młodych tenisistów z Olsztyna i Stawigudy przebywa w Niemczech i uczestniczy w turnieju Jugend Cup z cyklu Tennis Europe w miejscowości Rutesheim. Najlepiej wiedzie się w deblu parze: Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)/Filip Tatera (Budowlani Olsztyn), która dotarła do finału rywalizacji U16 i ma szanse na główne trofeum. Gabriel w singlu dotarł do półfinału. Jego siostra Leticia w kat. U14 po dwóch zwycięstwach zagrała w ćwierćfinale.

Para Leticia Matuszewski/Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg) wystąpiła w półfinale debla U14, ale, ale była to pierwsza gra w turnieju.

Kategoria U16

Gra pojedyncza chłopców

Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

I runda

– Leon David Gerber (Niemcy) 3:6 6:1 7:6(5)

II runda

– Konstantin Suedhoff (Niemcy) 6:1 6:4

Ćwierćfinał

– Lucas Deliano (Niemcy) 4:6 7:5 6:2

Półfinał

– Maxim Zhukov (Rosja) 7:5 6:7(2) 2:6

Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

I runda

– Tom Gutermann (Niemcy) 6:4 6:3

II runda

– Yannick Penkner (Austria) 6:1 2:6 1:6

Gra podwójna chłopców

Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)/Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

Ćwierćfinał

– Silvio Mancaglia (Włochy)/Christian Teszari (Rumunia) 6:0 4:6 11:9

Półfinał

– Adriano Dzheniev/Iliyan Radulov (Bułgaria) 4:6 7:5 10:4

Finał

– Georg Eduard Israelan (Niemcy)/Maxim Zhukov (Rosja) ?

Kategoria U14

Gra pojedyncza dziewcząt

Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda )

I runda

– Alessia Bone (Niemcy) 6:3 6:4

II runda

– Nina Kaur Sidhu (USA) 6:3 4:6 6:1

Ćwierćfinał

– Alisa Baranovska (Ukraina) 0:6 1:6

Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg)

I runda

– Sarah Hartel (Niemcy) 2:6 1:6

Gra podwójna dziewcząt

Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda )/Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg)

Półfinał

– Sarah Hartel/Lina Spirgath (Niemcy) 3:6 3:6

Gra pojedyncza chłopców

Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda)

I runda

– Deren Yigin (Niemcy) 6:7(6) 6:4 6:7(5)

Gra podwójna chłopców

Piotr Czaczkowski (KT Maruszewski Stawiguda)/Pavlos Tsitsipas (Grecja)

I runda

– Luc Ananda Ceuca/Dennis Andre Dutine (Niemcy) 6:2 2:6 5:10