Toruniu odbył się w ostatnich dniach starego roku Ogólnopolski Turniej Tenisowy Juniorek (U18) w grupach. W eliminacjach w jednej z nich wystąpiły Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn) i Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg), kończąc rywalizację na pierwszym i drugim miejscu. W efekcie Weronika w finale A była druga za faworytką Aleksandrą Wierzbowską (KKS Olsza Kraków). Martyna zajęła szóste miejsce.

Gra pojedyncza juniorek

Grupa D

Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg)

– Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn) 4:6 2:6

– Wiktoria Kuśmierz (Redeco Wrocław) 6:1 6:0

– Wiwien Szulc (Kapustka KT Toruń) 6:4 5:7 10:7

Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn)

– Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg) 6:4 6:2

– Wiwien Szulc (Kapustka KT Toruń) 6:1 6:3

– Wiktoria Kuśmierz (Redeco Wrocław) 6:2 6:1

Kolejność

1 Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn)

2 Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg)

3 Wiktoria Kuśmierz (Redeco Wrocław)

4 Wiwien Szulc (Kapustka KT Toruń)

Finały

Strefa 1-4

Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn)

– Anna Liza Kus (Mera Warszawa) 6:0 6:1

– Aleksandra Wierzbowska (KKS Olsza Kraków) 1:6 3:6

– Alicja Formella (Centrum Bydgoszcz) 7:5 6:3

Strefa 5-8

Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg)

– Maria Głowacka (Idea Sport Toruń) 5:7 6:0 10:3

– Karolina Mazurek (Advantege Bielsko Biała) 6:3 3:6 7:10

– Julia Daszkiewicz (Arka Gdynia) 2:6 6:2 10:4

Kolejność w turnieju

1 Aleksandra Wierzbowska (KKS Olsza Kraków)

2 Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn)

3 Alicja Formella (Centrum Bydgoszcz)

4 Anna Liza Kus (Mera Warszawa)

5 Karolina Mazurek (Advantege Bielsko Biała)

6 Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg)

7 Maria Głowacka (Idea Sport Toruń)

8 Julia Daszkiewicz (Arka Gdynia)

9 Wiktoria Kuśmierz (Redeco Wrocław)

10 Julia Pawlik (MKT Łódź)

11 Agnieszka Olszewska (KT Break Warszawa)

12 Marianna Milecka (Pobiedziski Klub Tenisowy)

13 Wiwien Szulc (Kapustka KT Toruń)

14 Natalia Zalewska (Mera Warszawa)

WTK Juniorów (U18) Warszawa 2018

Janek Korczyc (UKS RP Sport Bartąg) zagrał w finale debla w Wojewódzkim Turnieju Juniorów (U18) w stolicy.

Gra podwójna juniorów

Janek Korczyc (UKS RP Sport Bartąg)/Dominik Dobaczewski (Legia Warszawa)

Półfinał

– Jan Gryglas (Orzeł warszawa)/Kajetan Kossakowski (Fundacha Tennis Pro) 6:4 6:3

Finał

– Franciszek Gniazdowski/Oskar Karos (UKT Radość 90 Warszawa) 4:6 2:6