Poznaniu w okresie międzyświątecznym starego roku odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików (U14) Fair Playce Cup. Rywalizowano dwustopniowo, najpierw w grupach, a potem w zależności od zajętego miejsca w finałach (1/4, 5/8, 9/12, 13/16). Doskonale spisała się Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg), która wygrała turniej z kompletem zwycięstw.

Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda) też walczyła dzielnie. W grupie znalazła się tuż za Amelią i w tej sytuacji grała o miejsca 5/8 i w finale B okazała się najlepsza. Szkoda, że zawodniczek nie rozdzielono w eliminacjach. Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda) zajął w turnieju młodzików 10 miejsce.

Gra pojedyncza młodziczek

Grupa eliminacyjna

Amelia Ciesielczyk (UJS RP Sport Bartąg)

– Julia Skarzyńska (AZS Poznań) 6:1 6:1

– Helena Dąbrowska (KKT Wrocław) 6:1 6:0

– Leticia Matuszewski (KT Maruszewski Stawiguda) 7:5 6:1

Leticia Matuszewski (KT Maruszewski Stawiguda)

– Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg) 5:7 1:6

– Julia Skarżyńska (AZS Poznań) 6:0 6:2

– Helena Dąbrowska (KKT Wrocław) 6:3 6:2

Tabela

1 Amelia Ciesielczyk (UJS RP Sport Bartąg)

2 Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

3 Julia Skarzyńska (AZS Poznań)

4 Helena Dąbrowska (KKT Wrocław)

Finały

Strefa 1-4

Amelia Ciesielczyk (UJS RP Sport Bartąg)

– Karolina Rajca (MKT Łódź) 6:0 5:7 10:2

– Marta Halbersztadt (KKT Wrocław) 6:2 6:1

– Jagna Mańkowska (AZS Poznań) 6:1 6:1

Strefa 5-8

Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

– Aniela Ostraszewska (St. R. Godlewski Gorzów Wielkopolski) 6:0 6:0 ret.

– Julia Cieśluk (Masters Radom) 6:4 6:3

– Martyna Mackiewicz (GAT Gdańsk) 7:6(5) 7:5

Kolejność w turnieju

1 Amelia Ciesielczyk (UJS RP Sport Bartąg)

2 Karolina Rajca (MKT Łódź)

3 Jagna Mańkowska (AZS Poznań)

4 Marta Halbersztadt (KKT Wrocław)

5 Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

6 Martyna Mackiewicz (GAT Gdańsk)

7 Julia Cieśluk (Masters Radom)

8 Aniela Ostraszewska (St. R. Godlewski Gorzów Wielkopolski)

Gra pojedyncza młodzików

Grupa eliminacyjna

Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda)

– Jakun Kawałkowski (Dwójka Zielona Góra) 7:6(4) 6:4

– Hugo Kwaśniewski (AZS Poznań) 2:6 2:6

– Antoni Pankowski (KT Szczawno Zdrój) 5:7 6:1 7:10

Finały

Strefa 9-12

Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda)

– Mikołaj Biedermann (Włókniarz Kalisz) 0:6 0:6

– Jakub Gogulski (AZS Poznań) 6:0 6:0

– Mateusz Gołębiowski (MKT Łódź) 6:7(1), 6:1 9:11

Kolejność w turnieju

1 Filip Bojko (Dwójka Zielona Góra)

2 Adam Marcinkowski (Fair Playce Poznań)

3 Marcin Andrzejczak (MTC Warszawa)

4 Hugo Kwaśniewski (AZS Poznań)

………………….

10 Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda)