W miejscowości Sobota (woj. wielkopolskie) odbył się jeszcze w starym roku Ogólnoplski Turniej Tenisowy Kadetów (U16) CTS Cup. Rywalizowano najpierw w grupach, a potem w zależności o zajętej lokaty w stosownych finałach. Z reprezentantów Warmii i Mazurnajlepiej spisał się Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda), który zajął drugie miejsce. Poniósł tylko jedna porażkę z triumfatorem imprezy Janem Kopcikiem (Górnik Bytom).

Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) był ósmy, ale po zajęciu drugiego miejsca w eliminacjach w finale B już nie wystąpił. Jakub Bojarski (UKS RP Sport Bartąg) w kwalifikacjach wywalczył trzecią pozycję, a potem wygrał finał C. Identyczny wynik uzyskała Aleksandra Wegrzyn (UKS RP Sport Bartąg).

Gra pojedyncza kadetów

Eliminacje

Grupa A

Jakub Bojarski (UKS RP Sport Bartąg)

– Jan Kopcik (Górnik Bytom) 0:6 2:6

– Karol Romer (St. Tie Break Warszawa) 6:1 6:2

– Błażej Sopoliński (KKT Wrocław) 3:6 4:6

Kolejność

1 Jan Kopcik (Górnik Bytom)

2 Błażej Sopoliński (KKT Wrocław)

3 Jakub Bojarski (UKS RP Sport Bartąg)

4 Karol Romer (St. Tie Break Warszawa)

Grupa B

Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

– Maciej Kos (GAT Gdańsk) 2:6 0:6

– Goran Zgoła (AZS Poznań) 7:5 3:6 10:8

– Mikołaj Plenkiewicz (AZS Poznań) 6:1 6:1

Kolejność

1 Maciej Kos (GAT Gdańsk)

2 Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

3 Mikołaj Plenkiewicz (AZS Poznań)

4 Goran Zgoła (AZS Poznań)

Grupa D

Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

– Maksymilian Kończal (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 6:2 6:2

– Tymoteusz Funka (Pobiedziski Klub Tenisowy) 7:6(3) 6:2

– Maksymilian Rozwadowski (AZS Poznań) 6:0 6:1

Kolejność

1 Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

2 Tymoteusz Funka (Pobiedziski Klub Tenisowy)

3 Maksymilian Kończal (AT Angelique Kerber Puszczykowo)

4 Maksymilian Rozwadowski (AZS Poznań)

Finały

Strefa 1-4

Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

– Jan Kopcik (Górnik Bytom) 4:6 4:6

– Maciej Kos (GAT Gdańsk) 6:1 6:0

– Michał Osomański (KKT Wrocław) 6:3 6:4

Strefa 5-8

Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

– Karol Szczap (Fundacja Tennis Pro) 0:6 0:6

– Błażej Sopoliński (KKT Wrocław) 0:6 0:6

– Tymoteusz Funka (Pobiedziski Klub Tenisowy) 0:6 0:6

Strefa 9-12

Jakub Bojarski (UKS RP Sport Bartąg)

– Maksymilian Kończal (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 6:3 6:3

– Zachariasz Paweł Rytelewski (AZS Poznań) 6:3 6:0

– Mikołaj Plenkiewicz (AZS Poznań) 6:4 6:3

Kolejność w turnieju

1 Jan Kopcik (Górnik Bytom)

2 Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

3 Maciej Kos (GAT Gdańsk)

4 Michał Osomański (KKT Wrocław)

5 Karol Szczap (Fundacja Tennis Pro)

6 Błażej Sopoliński (KKT Wrocław)

7 Tymoteusz Funka (Pobiedziski Klub Tenisowy)

8 Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

9 Jakub Bojarski (UKS RP Sport Bartąg)

10 Maksymilian Kończal (AT Angelique Kerber Puszczykowo)

11 Zachariasz Paweł Rytelewski (AZS Poznań)

12 Mikołaj Plenkiewicz (AZS Poznań)

13 Karol Romer (St. Tie Break Warszawa)

14 Maksymilian Rozwadowski (AZS Poznań)

15 Goran Zgoła (AZS Poznań)

16 Daniel Melkowski (FST Sport Team Toruń)

Gra pojedyncza kadetek

Eliminacje

Grupa

Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Bartąg)

– Amelia Kopel (KKT Wrocław) 4:6 2:6

– Zuzanna Witkowska (Advanteage Bielsko Biała) 4:6 6:2 11:9

– Klara Maciejewska (Olimpia Poznań) 3:6 6:3 4:10

Kolejność

1 Klara Maciejewska (Olimpia Poznań)

2 Amelia Kopel (KKT Wrocław)

3 Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Bartąg)

4 Zuzanna Witkowska (Advanteage Bielsko Biała)

Finały

Strefa 9-12

Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Bartąg)

– Nicole Carpenter (Sokół Zgierz) 6:2 6:3

– Milena Rogala ((MKT Stalowa Wola) 6:2 6:2

– Emilia Durska (Górnik Bytom) 6:2 6:1

Kolejność w turnieju

1 Klara Maciejewska (OLimpia Poznań)

2 Jagoda Wróblewska (Eurotenis Łódź)

3 Aleksandra Wnuczek (Masters Inowrocław)

4 Weronika Woźny (Warszawianka)

……………

9 Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Bartąg)