Halowa Liga Jakubowo 2019 – Nowa formuła podoba się wszystkim

W ostatnich latach mocno upowszechnia się w Polsce nowa formuła rozgrywek tenisowych w ruchu amatorsko-rekreacyjnym. Równolegle do tradycyjnej – turniejowej rywalizacji , jak grzyby po deszczu powstają rozliczne ligi tenisowe, w których uczestnicy walczą przez cały zimowy lub letni sezon najczęściej systemem każdy z każdym.

uy

Zawodnicy chwalą sobie te formę rozgrywek ze względu na jej przejrzystość, możliwość poznania każdego przeciwnika a także rozłożony w dłuższym czasie wysiłek sportowy. Strzałem w dziesiątkę w tym sezonie halowym okazało się utworzenie takiej właśnie Ligi Jakubowo , której rozgrywki trwają na krytych kortach Klubu Tenisowego Jakubowo- Olsztyn przy ulicy Radiowej.

Uczestnicy toczą pojedynki w trzech grupach. Różnica między turniejem a ligą jest wyraźnie widoczna ,choćby w tym, jak wiele pada niespodziewanych rozstrzygnięć i wręcz sensacyjnych wyników. Turnieje 'pocieszenia nie są potrzebne bo przecież można się odegrać w kolejnym meczu. Prócz emocji spotkaniom towarzyszą: miła dżentelmeńska atmosfera oraz wystarczająca ilość czasu na ich rozegranie, a to duży komfort zarówno z powodu dużego wysiłku fizycznego, jak i znalezienia wolnych chwil po pracy zawodowej. Rozgrywki zakończą się gremialnym turniejem deblowym a najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani specjalnymi trofeami.

Aktualna sytuacja w poszczególnych grupach:

grupa I

1.Podlinski Marcin 27 pkt.

2.Roszkowski Marek 25 pkt.

3.Rapacki Marcin 22 pkt

grupa II

1.Piotrowski Jakub 18 pkt.

2.Wolodkowicz Paweł 16pkt.

3.Domański Andrzej 15pkt.

grupa III

1.Walczak Grzegorz 19 pkt.

2.Korwek Michał 18 pkt.

3.Krajewski Mateusz 16 pkt

Organizatorzy już teraz zapraszają do ligowych rozgrywek letnich, poszerzonych o czwartą grupę, które rozpoczną się w maju jako Warmińsko-Mazurska Amatorska Liga Tenisowa i toczyć się będą na obiektach KT Jakubowo oraz OKT Jodłowa pod egidą W-MZT. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy przyjmują: Krzysztof Badurek – tel.602755773, Ryszard Sosnowski – 602339784, Mirosław Umbras – 600168531, Paweł Umbras – 501434694.