Martyna Szynkowska z Mrągowa, trenująca w ST. RP Sport Olsztyn i Aleksander Kuriga z Kaliningradu, reprezentujący barwy KS. Budowlani Olsztyn, zwyciężyli w Ostródzie w Turnieju WTK 5 PZT Skrzatów

Turniej odbył się w hali tenisowej OCSiR w Ostródzie, którego organizatorem był Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy. Udział wzieło ponad 20-tu zawodników z naszego województwa oraz z Gdańska, Torunia, Bydgoszczy, Łomży i Kaliningradu.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Martyna Szynkowska, która pokonała w finale wyżej klasyfikowaną w rankingu PZT Magdalenę Penczar w rewelacyjnym pierwszym secie 6/0 i obronionym w tie braeku drugim secie 7/6. Podopieczna Romana Pasyniuka wygrała też grę podwójną w parze z Julią Daszkiewicz (GAT Gdańsk).Tym samym Martyna udowodniła, że ma bardzo duże możliwości i możemy liczyć na jej dalsze sukcesy.

Bardzo udany start zaliczył też Aleksander Kuriga z Kaliningradu (12 lat), który był srogim egzaminatorem olsztyńskich młodych zawodników, którzy pomimo przegranych meczy, pokazali się z jak najlepszej strony, zwłaszcza, ze są jeszcze krasnalami (Olaf i Gabriel) i należą do krajowej czołówki w niższej kategorii wiekowej (do 10 lat). Turniej ten pokazał, jak cenna szkoleniowo dla naszych zawodników jest współpraca z młodymi zawodnikami z Kaliningradu, którzy w w turniejach Polskiego Związku Tenisowego reprezentują barwy KS. Budowlani Olsztyn.

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

Ze Świata

• ATP w Londynie: pierwszy finał Novaka Djokovica od prawie roku
    Serbski tenisista Novak Djoković po prawie rocznej przerwie zagra w finale turnieju ATP. W sobotę w półfinale imprezy na kortach trawiastych londyńskiego Queen's Clubu pokonał Francuza Jeremy'ego Chardy 7:6 (7-5), 6:4.
  • WTA w Santa Ponsa: w finale Sevastova i Maria
    W finale tenisowego turnieju WTA na kortach trawiastych w Santa Ponsa na Majorce (pula nagród 250 tys. dolarów) zagrają rozstawiona z numerem trzecim Łotyszka Anastasija Sevastova i Niemka Tatjana Maria.
  • ATP w Halle: Roger Federer o krok od 99. tytułu w singlu
    Broniący tytułu Roger Federer pokonał Amerykanina Denisa Kudlę 7:6 (7-1), 7:5 w półfinale turnieju ATP na kortach trawiastych w Halle (pula nagród 1,98 mln euro). Szwajcarski tenisista w niedzielnym meczu z Chorwatem Borną Coricem walczyć będzie w niedzielę o 99. triumf w singlu.