W Hali Tenisowej KT. Radość Warszawa odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny PZT w kategorii Skrzatów, w którym bardzo duże wrażenie zrobiły krasnalki Budowlanych Olsztyn, awansując do finału. Turniej wygrała 10-letnia Ola Głowacka, pokonując w finale 9-letnią Leticię Matuszewski 6/0 6/3. Zawodniczki Budowlanych, niespodziewanie wygrywały ze starszymi (o 2-3 lata) koleżankami z Warszawy i Łomży.

Między sobą rozegrały też decydujący mecz o zwycięstwo w całej imprezie. Dla naszych zawodniczek był to pierwszy wyjazdowy turniej w kategorii skrzatek, ponieważ częściej grają jeszcze w turniejach Tenis 10 i Talentiadzie PZT, gdzie w poprzednim sezonie zajęły trzecie miejsce w finale krajowym. Jak twierdzi ich trener; Paweł Umbras, cieszy dobra forma jego podopiecznych przed Ogólnopolskimi Mistrzostwami Krasnalek, na który jadą do Puszczykowa do Hali Tenisowej Andżeliki Kerber i liczy na dobre ich wyniki. W turnieju brał udział też 10-cio letni Gabriel Matuszewski, który w grze podwójnej zajął trzecie miejsce a w grze pojedynczej awansował do drugiej rundy.

Wyniki

Gra pojedyncza dziewcząt

I runda

Letica Matuszewski (Budowlani Olsztyn) wolny los

Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn) – Kalina Frydrychowicz (KT Ginter) 6:0 6:2

II runda

Letica Matuszewski (Budowlani Olsztyn) – Zofia Dziewięcka (NST mazowieckie) 2:6 6:1 12:10

Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn) – Sherry Qin (NST mazowieckie) 2:0 krecz

Półfinał

Letica Matuszewski (Budowlani Olsztyn) - Aleksandra Czerwińska (Return Łomża) 6:7(4) 6:2 10:3

Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn) – Zuzanna Ziąbska (Legia Warszawa) 6:0 6:2

Finał

Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn) – Letica Matuszewski (Budowlani Olsztyn) 6:0 6:3

Pozdrawiam! Mirek Umbras

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

Ze Świata

• ATP w Bazylei: Stan Wawrinka doznał kontuzji na treningu i zakończył sezon
    Szwajcarski tenisista Stan Wawrinka doznał kontuzji pleców na treningu ze swoim słynniejszym rodakiem Rogerem Federerem i wycofał się tuż przed startem z turnieju ATP w Bazylei. Trzykrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych zakończył też przedwcześnie sezon.
  • WTA Finals: Kiki Bertens niespodziewanie pokonała Kerber
    Najwyżej rozstawiona Angelique Kerber od porażki zaczęła udział w w kończącym sezon turnieju masters - WTA Finals . Niemka polskiego pochodzenia niespodziewanie przegrała w Singapurze w meczu Grupy Czerwonej z holenderską tenisistką Kiki Bertens (8.) 6:1, 3:6, 4:6.
  • WTA Finals: Stephens lepsza od Osaki w grupie czerwonej
    Rozstawiona z numerem piątym Amerykanka Sloane Stephens wygrała swój pierwszy mecz grupy czerwonej turnieju WTA Finals w Singapurze. 25-letnia tenisistka pokonała o cztery lata młodszą Japonkę Naomi Osakę (nr 3.) 7:5, 4:6, 6:1.