Kolejne udane starty zaliczyły zawodniczki Szkoły Tenisa RPsport Olsztyn Weronika Ejsmont i Martyna Szynkowska.

Weronika wystartowała w ogólnopolskim turnieju tenisowym skrzatek w Radomiu rangi seria 1, docierając do półfinałów zarówno w singlu jak i w deblu.

Wyniki:

1 runda - bye

2 runda - Zuzanna Sępoł ( Return Radom) 6/2 6/0

ćwierćfinał - Weronika Renke ( Winner Kraków ) 6/4 6/3

półfinał - Alicja Niedżwińska ( Wawel Kraków ) 0/6 1/6.

Gra podwójna :

ćwierćfinał- Weronika Ejsmont ( RPsport) / Lena Takmadżan ( Stal Stalowa Wola ) - Maja Śpiewak / Natalia Szkudlarek ( obie Winner Piotrków Trybunalski ) 6/0 6/0

półfinał - Weronika Renke ( Winner Kraków ) / Anna Kus ( Legia Warszawa ) 3/6 6/4 9:11.

Martyna Szynkowska wystartowała w turnieju skrzatek , który odbył się w Gdańskiej Akademii Tenisowej.

W grze pojedyńczej nasza tenisistka zajęła trzecie miejsce , przegrywając w półfinale z póżniejszą zwyciężczynią turnieju Wiktorią Uzarek ( SKT Sopot ) 3/6 5/7.

W grze podwójnej wspólnie z Julią Daszkiewicz ( Lechia Gdańsk ) zdobyła pierwsze miejsce , pokonując w finale parę Wiktoria Uzarek / Magda Penczar ( Lechia Gdańsk ) 4/6 6/3 10:0.

Trenerem młodych tenisistek z Olsztyna jest Roman Pasyniuk.

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

Ze Świata

• ATP w Bazylei: Stan Wawrinka doznał kontuzji na treningu i zakończył sezon
    Szwajcarski tenisista Stan Wawrinka doznał kontuzji pleców na treningu ze swoim słynniejszym rodakiem Rogerem Federerem i wycofał się tuż przed startem z turnieju ATP w Bazylei. Trzykrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych zakończył też przedwcześnie sezon.
  • WTA Finals: Kiki Bertens niespodziewanie pokonała Kerber
    Najwyżej rozstawiona Angelique Kerber od porażki zaczęła udział w w kończącym sezon turnieju masters - WTA Finals . Niemka polskiego pochodzenia niespodziewanie przegrała w Singapurze w meczu Grupy Czerwonej z holenderską tenisistką Kiki Bertens (8.) 6:1, 3:6, 4:6.
  • WTA Finals: Stephens lepsza od Osaki w grupie czerwonej
    Rozstawiona z numerem piątym Amerykanka Sloane Stephens wygrała swój pierwszy mecz grupy czerwonej turnieju WTA Finals w Singapurze. 25-letnia tenisistka pokonała o cztery lata młodszą Japonkę Naomi Osakę (nr 3.) 7:5, 4:6, 6:1.