W niedzielę 21.04 na kortach B&M Tennis Club w Elblągu zakończyły się zmagania w ramach turnieju Grand Prix B&M Tennis10. Jak można się było spodziewać w finałowym Turnieju Masters emocje sięgały zenitu. 
Walczyli kilka miesięcy by wystąpić w finale MASTERS

Turniej Grand Prix B&M Tennis 10 miał bardzo ciekawą formułę. Otóż dzieci uczestniczyły w rywalizacji kilku cykli niedzielnych turnieji, w którym zdobywały punkty za miejsca zdobyte danego dnia. Tylko najlepsza ósemka ze wszystkich Grand Prix wiedziała, że wystąpi tego dnia na Turnieju MASTERS. Stawka przez wiele miesięcy była więc bardzo wysoka.
Do finałowego turnieju przystąpiło 8 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy.


Grupa A

Nadine Nkome Evini
Hania Jankowska
Leticia Matuszewski
Wiktoria Kuczyńska

Grupa B

Jakub Sowa
Lena Węsierska
Julia Bierońska
Franek Różański

W każdej z grup rozegrane zostały po dwa pojedynki każdy z każdym. W grupie A prawie wszystkie pojedynki kończyły się minimalnymi zwycięstwami. Najwięcej zimnej krwi miała Leticia Matuszewski, która zakończyła fazę grupową z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce zajęła Nadine Nkome Evini i to te dwie zawodniczki awansowały do półfinałów. 

W grupie B niepodzielnie rządził Jakub Sowa, który wygrywając wyraźnie wszystkie mecze wygrał tę grupę. Wyłonieniu drugiego miejsca w tej grupie towarzyszyły wielkie emocje. Zarówno Lena Węsierska, jak i Julia Bierońska wygrały po 3 mecze. O awansie zadecydowały małe punkty. Lepsza okazała się Lena i to ona uzupełniła finałową czwórkę. 

W pierwszym półfinale zobaczyliśmy niesamowite widowisko. Na przeciw siebie stanęli Jakub Sowa oraz Nadine Nkome Evini. Ich pojedynki były ozdobą wielu turniejów Grand Prix B&M Tennis 10. Jak się można było spodziewać, żaden z zawodników nie chciał odpuścić a o zwycięstwie musiała zadecydować gra na przewagi. Nerwowo tą końcówkę lepiej wytrzymała Nadine i to ona wygrywając 11:9 została pierwszą finalistką. 

W drugim półfinale zobaczyliśmy Leticię Matuszewski oraz Lenę Węsierską. Patrząć na wynik tego meczu można pomyśleć, że pojedynek był jednostronny. Nic bardziej mylnego, również tutaj mogliśmy emocjonować się wieloma bardzo ciekawymi wymianami. Pojedynek ten wygrała Leticia

W finałowym meczu naprzeciw siebie stanęły dwie faworytki. Niepokonana wcześniej Leticia Matuszewski reprezentująca Budowlanych Olsztyn oraz z faworytka gospodarzy Nadine Nkome Evini ze Szkoły Tenisa B&M. Po bardzo emocjonującym spotkaniu zwycięstwo przypadło Leticii, która wygrywając 10:5  została mistrzynią Turnieju Masters Grand Prix B&M Tennis10. W międzyczasie rozegrane zostały również spotkanie o 3 miejsce oraz o miejsca 5-8. 

Oto ostateczna klasyfikacja Turnieju MASTERS:

1. Leticia Matuszewski

2. Nadine Nkome Evini

3. Jakub Sowa

4. Lena Węsierska

5. Wiktoria Kuczyńska

6. Julia Bierońska

7. Hania Jankowska

8. Franek Różański
Turniej niewątpliwie okazał się strzałem w dziesiątkę. Dla dzieci był szczególnie ważny ze względu na odpowiednie przygotowanie sportowe, ale też i taktyczne. By wygrać całe Grand Prix młodzi zawodnicy musieli przeliczać punkty by nie było ryzyka braku awansu do Turnieju MASTERS. Podsumowując, my jako trenerzy zauważyliśmy spory wzrost umiejętności techniki gry wraz z upływem kolejnych Grand Prix. Gratulacje dla triumfatorki Leticii Matuszewski oraz wszystkich zawodników, którzy rywalizowali co niedzielę na kortach. Podobne turnieje odbędą się latem, więc zapraszamy na turnieje do lat 8 i lat 9 – mówi organizator turnieju i Trener z B&M Tennis Club Bartłomiej Kierwiak.

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

 

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

 

Ze Świata

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.