Komunikaty turniejowe

---------------------------------------------

RANKING Tenis 10

i Green Tour

.....................................................

Najbliższy termin Tenis 10

-------------------------

do 9 lat

- sobota godz.13.00

20.10.2018

-----------------------

GREEN TOUR; do 14 lat

20.10.2018

- sobota godz. 15.00

--------------------------------------------

GREEN-TOUR do 14 lat

Regulamin/Ranking

Tenis 10

Ranking do 9 i 8 lat

Wspieraj WMZT

Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Szukaj

Licznik odwiedzin

1448407
dzisiajdzisiaj235
wczorajwczoraj477
ten tydzieńten tydzień1675
ten miesiącten miesiąc9424
RAZEMRAZEM1448407

WamaSport

Reklama

Na tę informację czekali miłośnicy tenisa ziemnego. Memoriał Marka Włodarczyka (ITF Men`s Futures) wraca do kalendarza imprez sportowych w Olsztynie. Turniej ma być wyjątkowy, bo organizatorzy zaprosili najlepszą rakietę w Polsce - Jerzego Janowicza.Międzynarodowy turniej, który w Olsztynie rozgrywany był nieprzerwanie od 19 lat, w ubiegłym roku po raz pierwszy w historii się nie odbył. Nie udało się zgromadzić odpowiednich środków. To był cios dla Wojciecha Włodarczyka, organizatora, który całe życie poświęcił imprezie upamiętniającej Marka, jego syna i utalentowanego tenisistę, który zmarł podczas treningu.

- Trudno słowami opisać, jak bardzo się cieszę, że jubileuszowa XX edycja zawodów wraca do Olsztyna - mówi dla olsztyn.sport.pl Wojciech Włodarczyk. - Ciężko pracowaliśmy, by pozyskać sponsorów i teraz mogę powiedzieć, udało się. Ws. sponsora tytularnego wciąż prowadzimy rozmowy, ale nawet bez niego memoriał jest niezagrożony [wsparcie urzędu marszałkowskiego, urzędu miasta i starostwa powiatowego - red.].
Tegoroczna impreza, która do stolicy Warmii i Mazur ma ściągnąć tenisistów z całego świata, będzie wyjątkowa pod kilkoma względami. Główną areną zmagań nie będą jak do tej pory korty przy ul. Radiowej, ale przy ul. Jodłowej. - Najważniejszym powodem takiej zmiany jest przebudowa boisk w Jakubowie - wyjaśnia Włodarczyk. - Nie mniej istotna była także kwestia systemu odprowadzania wody z nawierzchni, który na Radiowej delikatnie mówiąc, nie zdawał egzaminu. Na Jodłowej mamy do dyspozycji osiem kortów, w tym dwa zadaszone. Tam nawet po ulewie dzięki odpowiedniemu drenażowi już po półtoragodzinnej przerwie można wrócić do gry.

 

To nie koniec niespodzianek. Organizatorzy zaprosili najlepszego polskiego tenisistę Jerzego Janowicza. - Od dłuższego czasu marzyło mi się, by "Jerzyk" przyjechał do Olsztyna - mówi Wojciech Włodarczyk, który jest zaprzyjaźniony z rodziną zawodnika. - Oczywiście nie wystartuje w turnieju tej rangi, ale kwestia meczu pokazowego jest otwarta.

I dodaje: - Choć to wciąż jest palcem pisane na wodzie, to nadarza się okazja. W sierpniu będzie miał przerwę między WimbledonemUS Open i ustaliliśmy, że jeśli tylko znajdzie lukę, jakiś jeden dzień wolny w kalendarzu, to Janowicz przyjedzie.

Przypomnijmy, że to właśnie na kortach przy Radiowej popularny "Jerzyk" wykonał ważny krok w swojej sportowej karierze. Tu w 2008 roku bezapelacyjnie wygrał Memoriał Włodarczyka, zdobywając nie tylko pieniądze, ale też cenne punkty do międzynarodowego rankingu. Nie ukrywa, że z Olsztyna ma same dobre wspomnienia. Teraz mecz pokazowy miałby rozegrać na korcie otwartym lub w hali Urania. Co więcej, zadeklarował, że zrobi to nieodpłatnie.

Tegoroczny Memoriał Włodarczyka będzie podzielony na trzy etapy. Najważniejszy międzynarodowy turniej ITF Men`s Futures odbędzie się w dniach 3-11 sierpnia, a pula nagród wyniesie 10 tys. dolarów. - Turniej jest już w kalendarzu ramowym Polskiego Związku Tenisowego, a w ciągu dwóch tygodni będzie także oficjalnie zatwierdzony przez ITF - podkreśla organizator.

Kogo kibice mogą spodziewać na zawodach? - To międzynarodowe zawody ITF, które rządzą się swoimi prawami. O zgłoszeniu będą więc decydowały miejsca tenisistów na listach klasyfikacyjnych - wyjaśnia Włodarczyk. - Będziemy mieli przygotowane dzikie karty, a jedna z nich prawdopodobnie trafi do Słowaka Mateja Burila.

Program XX Memoriału Marka Włodarczyka

- 14-16 czerwca turniej amatorski w kategoriach Open, +35, +45, +55;

- 27-30 czerwca Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w kategorii Skrzatów;

- 3-11 sierpnia międzynarodowy Futures z pulą nagród 10 tys. dolarów.


Artykół i zdjęcia na http://olsztyn.gazeta.pl
Więcej o sporcie z Warmii i Mazur na olsztyn.sport.pl.

 

 

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

 

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

 

Ze Świata

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.