Komunikaty turniejowe

TIEBREAKOWY TURNIEJ

SENIORÓW DABRO CUP

2017/2018

---------------------------------------------

RANKING Tenis 10

i Green Tour

.....................................................

Najbliższy termin Tenis 10

i Green Tour to

17-18.02.2018

------------------------

- sobota godz. 11.00

do 8 lat

-------------------------

-  sobota godz. 13.00
do 9 lat

-------------------------

- niedziela godz. 13.00
GREEN TOUR; do 12 lat

--------------------------------------------

GREEN-TOUR do 10/12 lat

Regulamin/Ranking

Tenis 10

Ranking do 9 i 8 lat

Wspieraj WMZT

Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

Szukaj

Licznik odwiedzin

1335788
dzisiajdzisiaj237
wczorajwczoraj525
ten tydzieńten tydzień2416
ten miesiącten miesiąc9775
RAZEMRAZEM1335788

WamaSport

Reklama

Wyniki na żywo

Pan Ryszard Nowotka tenisowego rzemiosła nauczył się w Mazurskim Klubie Tenisowym w Szczytnie. Jako amator regularnie występuje w turniejach olsztyńskich i regionalnych (w ubiegłym roku wygrał m.inSenior Games, ale sporo czasu w każdego roku spędza w Stanach Zjednoczonych, z którymi wiążą go koneksje rodzinne i sprawy biznesowe. Za ocean wybiera się zawsze z rakietą także po sukcesy sportowe. Niedawno wrócił z kolejnymi trofeami. Został w Lake Worth na Florydzie Polonijnym Mistrzem Świata w kategorii M60 i wicemistrzem w grupie M50.

 

- To moje dziewiąte mistrzostwo Polonusów – mówi Pan Ryszard. Siedem zdobywałem w grupie 50-latków, dwa ostatnie już w starszej kategorii. Mistrzostwa Świata Polonii w tenisie odbywają się w USA od kilkunastu lat. Patronat nad imprezą objął od trzech lat Senat RP, reprezentowany podczas poprzednich imprez przez senatora Andrzeja Persona. W tym roku go zabrakło, ale nie brakowało osób znanych z pierwszych stron, które symbolizują naszą ojczyznę zagranicą. Choćby Stan Borys występujący w kategorii +70. Gra w tenisa nieźle, choć na pewno znamy go przede wszystkim z estrady jako wybitnego wokalistę.

Mistrzostwa były mocno i licznie obsadzone przez Polaków z USA, Anglii, Kanady, Australii. Do każdej grupy wiekowej zgłosiło się po kilkunastu zawodników, droga do finału nie była więc łatwa. W kategorii +60 nie miałem większych problemów, ale bardzo chciałem wygrać ze młodszymi od siebie pięćdziesięciolatkami. I byłem tego bardzo bliski. W trzecim decydującym secie finału prowadząc 5:2 przy stanie 30:30 i własnym serwisie doznałem bardzo bolesnej kontuzji i do końca meczu bardziej statystowałem niż grałem. Zwyczajny pech, który w sporcie się zdarza.

Lubię imprezy polonijne ze względu na specyficzną atmosferę, która jednoczy nas jako naród. Z powodzeniem grałem w dwóch ostatnich Igrzyskach Polonijnych w Polsce, które odbywają się w naszym kraju co dwa lata. Wygrałem turnieje i występowałem wtedy jako Polak ze Stanów Zjednoczonych

Wracając jeszcze do mojego ostatniego pobytu w USA warto wspomnieć o turnieju w Daytona Beach. Tam startowałem w kategorii +55 i imprezie głównej odpadłem w I rundzie z późniejszym zwycięzcą, który nie stracił nawet gema. Ja „spadłem” do turnieju pocieszenia, który też wygrałem. Pokonałem wszystkich 6:0 6:0. Jaki los jest złośliwy, że skojarzył nas już w I rundzie.

- Krążą mity o tenisowym szaleństwie w USA. Czy rzeczywiście biały sport za Atlantykiem jest tak popularny?

- Bez wątpienia, dlatego nie są to mity lecz rzeczywistość. Tam korty czekają na każdego, kto chce pograć w tenisa. Do tego nie trzeba za nie płacić. Będąc w Stanach każdego ranka od 8 do 11 rezerwowałem sobie czas na grę mając gwarancję, że nie odejdę z kwitkiem. W Stanach chętnie próbuję swych sił w deblu, bo tam nikt nigdy nie okazuje pretensji po nieudanych zagraniu. partnera. U nas niestety z tym bywa różnie. W ogóle w światku tenisowym panuje wyjątkowa życzliwość. Można liczyć na dobre rady profesjonalnych trenerów, którzy obserwując mecz bezinteresownie podchodzą do tenisistów amatorów udzielając im wskazówek co do techniki i taktyki gry.

- A jak odbierany jest w Stanach polski tenis zawodowy, który przezywa prawdziwą hossę.

- Oczywiście najbardziej znane są siostry Radwańskie, Amerykanie są w ogóle pod wrażeniem talentów z Polski, bo tak kojarzą również Caroline Wozniacką i kilka Polek z niemieckimi paszportami. Co do Kubota i Janowicza – owszem są im znani, ale nie tak jak panie.

- Czy polonijnego mistrza świata oglądać będziemy w turniejach olsztyńskich?

- Oczywiście. Nad moją formą czuwają zawsze życzliwi Krzysztof Badurek i Paweł Umbras. Im też chciałbym podziękować, bo polonijne mistrzostwo świata to tez ich zasługa.

Wykaz turniejow rozegranych na Florydzie z udziałem Pana Ryszarda

8-11 luty
Daytona Beach
Winter Classic
Wygrany turniej pocieszenia 55+
11-16 luty
Sarasota
West Coast Super Senior Grand Prix
Przegrana w finale 60+
21-24 luty
Orlando
Open Classic
Wygrany turniej 3.5 NTRP (Klasyfikacja USTA punktowa, bez limitu wieku)
26 luty-2 marzec
Lake Worth
Polonijne Mistrzostwa Swiata
Wygrana 60+, Przegrana w finale 50+ (kontuzja)

art. Marek Dabkus - Wama Sport

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

 

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

 

Ze Świata

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.