Hala tenisowa w Ostródzie tym razem była miejscem rywalizacji najmłodszych tenisistów w czwartym turnieju z cyklu Halowego Grand-Prix Tenis 10, organizowanego przez KS. Budowlani Olsztyn. Udział wzięło 22 chłopców i dziewczynek z Olsztyna, Elbląga, Mrągowa oraz Bydgoszczy i Gdańska. Pomimo licznej i mocnej obsady, liderzy cyklu obronili swoje pozycje i zwyciężyli w turnieju. Wśród dziewcząt; Aleksandra Głowacka(Budowlani Olsztyn), wśród chłopców; Olaf Pieczkowski (RP Sport Olsztyn).

Zdjęcia z turnieju na WaMa-Sport- link

Turniej rozgrywano zgodnie z Programem Tenis 10 PZT - kategoria zielona. Chłopcy grali systemem pucharowym (drabinka 16), do wygrania 1 seta, z turniejem pocieszenia.

W półfinałach; Olaf Pieczkowski wygrał z Bartoszem Skuratko (Budowlani Olsztyn) 7:6 a Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn)pokonał Maksa Grygołowicza (OKS OSW Olsztyn) 6:2. W finale Pieczkowski pokonał Matuszewskiego 6:3

W finale turnieju pocieszenia; Aleksander Werno (Baza Mrągowo) pokonał Gabriela Gopaniuka (Budowlani Olsztyn) 11:9 (super-tiebreak)

Dziewczynki rozgrywały turniej systemem Masters w grupach „każda a każdą”  z grą o każde miejsce; W połfinałach; Aleksandra Głowacka pokonała Leticię Matuszewski Budowlani Olsztyn) 10:3 a Julia Bohm (Flota Gdynia) Dominikę Tetych (Budowlani Olsztyn) 10:6. W finale, Głowacka wygrała z Bohm 10:4

Kolejność dziewcząt

1. Głowacka Aleksandra (Budowlani Olsztyn)
  2. Bohm Julia (Flota Gdynia)
  3. Tetych Dominika (Budowlani Olsztyn)
  4. Matuszewski Leticia (Budowlani Olsztyn)
  5. Nkome Evini Nadine (B&M Elbląg)
  6. Flasińska Oliwia (BAT Bydgoszcz)
  7. Kuczyńska Wiktoria (GAT Gdańsk)
  8. Machała Zuzia (B&M Elbląg)
  9. Różańska Zuzia (B&M Elbląg)

Warto zaznaczyć, że szkolenie najmłodszych adeptów tenisa (w całym kraju) prowadzą trenerzy, którzy w nie tak dawno byli zawodnikami klubów naszego województwa .

Dominik Bernatowicz (BAT Bydgoszcz), były zawodnik Absolwenta Olsztyn

Marta Kurzacz (GAT Gdańsk), zawodniczka AZS Olsztyn

Martyna Kierwiak-Drzewiecka (B&M Elbląg), zawodniczka Olimpii Elbląg

Bartłomiej Kierwiak (B&M Elbląg), zawodnik MOSiR Kętrzyn

Paweł Umbras (Budowlani Olsztyn), zawodnik Budowlanych Olsztyn

Mamy nadzieję, że ich bogata przeszłość zawodnicza pozwoli wyszkolić swoich następców.

II runda

Olaf Pieczkowski (St RP Sport Olsztyn) – Igor Tetyk – (St. RO Sport Olsztyn) 7:5

Bartosz Skuratko (Budowlani Olsztyn) – Jakub Czyżewski (BAT Bydgoszcz) 6:2

Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn) – Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) 6:3

Maksymilian Grygołowicz (AKS OSW Olsztyn) – Jerzy Frączak (BAT Bydgoszcz) 7:6

Półfinały

Olaf Pieczkowski (St RP Sport Olsztyn) – Bartosz Skuratko (Budowlani Olsztyn) 7:6

Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn) – Maksymilian Grygołowicz (AKS OSW Olsztyn) 6:2

Finał

Olaf Pieczkowski (St RP Sport Olsztyn) – Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn) 6:3