W hali tenisowej KT. Angi Puszczykowo odbyły się II Mistrzostwa Polski Krasnali. Na obiekcie w którym na co dzień trenuje Angelika Kerber rywalizowało 44 młodych adeptów z całego kraju, wśród nich reprezentanci Olsztyna: Olaf Pieczkowski i Maks Grygołowicz (RP Sport Olsztyn) - trenowani przez Romana Pasyniuka oraz Gabriel Matuszewski i Filip Tatera ( Budowlani Olsztyn) – podopieczni Pawła Umbrasa . Cała czwórka to czołowi zawodnicy cyklu turniejów Grand-Prix Warmii i Mazur Tenis 10. Nasi reprezentanci potwierdzili, że należą do krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej i wygrali dużo meczów z rówieśnikami z innych ośrodków . W każdym razie zaakcentowali swój udział.

 

Wszyscy zakwalifikowali się do drugiej rundy (32), Maks i Gabriel do trzeciej (16) a Olaf Pieczkowski do czwartej (8) i tylko brak siły nie pozwolił mu awansować do strefy medalowej. Należy zaznaczyć, że Olaf i Gabriel mają dopiero po 9 lat i jeszcze w następnym sezonie walczyć będą w kategorii krasnali.

Wyniki naszych krasnali;

Filip Tatera

- Krzysztof Witkowski (Poznań) 6:0 6:2

– Marcel Kamrowski (GTT Lechia Gdańsk) 0:6 0:6 (zwycięzca turnieju)

Maks Grygołowicz

– bay

- Krzysztof Pajdowski (STS Polkowice) 6:1 6:0

- Marcel Kamrowski (GTT Lechia Gdańsk) 0:6 0:6

Gabriel Matuszewski

– Jakub Karaś (Nafta Zielona Góra) 6:0 6:0

- Antoni Bednarski (NST Warszawa) 6:1 6:0

- Jonasz Dziopak (NST Poznań) 0:6 1:6

Olaf Pieczkowski

– Maksymilian Pakuła (PKT Pobiedziska) 6:4 6:3

– Mateusz Kułakowski (UKT Koszalin) 7:6 (6) 6:4 (4 turniejowa)

– Szymon Goldszmyt (Wda Świecie) 6:1 6:3

– Jonasz Dziopak (NST Poznań) 3:6 3:6

Teraz czekamy na występ naszych dziewcząt;

Pola Wygonowska i Ola Wegrzyn (RP Sport Olsztyn) oraz Ola Głowacka, Gabriela Gajlewicz i Dominika Tetych (Budowlani Olsztyn) wystąpią w Puszczykowie 9-11. 03.2013 r.. Szczególnie liczymy na Polę Wygonowską, która już jest medalistką zeszłorocznych Mistrzostw Polski do 10 lat.

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

 

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

 

Ze Świata

  • ATP w Bazylei: Stan Wawrinka doznał kontuzji na treningu i zakończył sezon
    Szwajcarski tenisista Stan Wawrinka doznał kontuzji pleców na treningu ze swoim słynniejszym rodakiem Rogerem Federerem i wycofał się tuż przed startem z turnieju ATP w Bazylei. Trzykrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych zakończył też przedwcześnie sezon.
  • WTA Finals: Kiki Bertens niespodziewanie pokonała Kerber
    Najwyżej rozstawiona Angelique Kerber od porażki zaczęła udział w w kończącym sezon turnieju masters - WTA Finals . Niemka polskiego pochodzenia niespodziewanie przegrała w Singapurze w meczu Grupy Czerwonej z holenderską tenisistką Kiki Bertens (8.) 6:1, 3:6, 4:6.
  • WTA Finals: Stephens lepsza od Osaki w grupie czerwonej
    Rozstawiona z numerem piątym Amerykanka Sloane Stephens wygrała swój pierwszy mecz grupy czerwonej turnieju WTA Finals w Singapurze. 25-letnia tenisistka pokonała o cztery lata młodszą Japonkę Naomi Osakę (nr 3.) 7:5, 4:6, 6:1.

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.