Wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych przypomnieli o sobie w trakcie rozgrywanych Mistrzostw Województwa Seniorów. W hali tenisowej Kompleksu Sportowego w Ostródzie, w tym samym czasie gdy Djokovic z Murrayem grali o główne trofeum Australian Open, odbywał się finał Halowych Mistrzostw Województwa Seniorów, w którym Borys Sulgostowski (jeszcze niedawno tenisista UKS Drwęckie Ostróda) pokonał Przemysława Centkowskiego ( były zawodnik OKT Jodłowa Olsztyn) 2:6 6:4 6:3.

Trzecie zajęli; Michał Głowacz (Dobre Miasto) i Konrad Żółtowski (Olsztyn). Na meczu obecny był Burmistrz Ostródy; Czesław Najmowicz, który z podziwem obserwował finał i z radością wręczył ufundowane przez niego puchary, zwłaszcza, że ten najważniejszy pozostał w Ostródzie.

Dzień wcześniej (sobota) odbył się Finał gry podwójnej, w którym Marcin Umbras (były zawodnik Budowlanych Olsztyn) w parze z Przemysławem Matuszewskim (Olsztyn) pokonali Konrada Żółtowskiego i Maksymiliana Derewońko (juniorzy Budowlanych). 6:3 7:6

Dalsze miejsca zajęli;

III – Przemysław Centkowski w parze z Pawłem Szewczakiem (Tomaszkowo)

IV -Tomasz Trembicki (Olsztyn) z Markiem Dzieńkowskim (Płośnica)

Zdjęcia i wyniki

 

dane/WMZT/senior/640_Australin w Ostródzie.JPGdane/WMZT/senior/640_Burmistrz z Finalistami.JPGdane/WMZT/senior/640_Finaliści debla.JPGdane/WMZT/senior/640_Konrad Żółtowski.JPGdane/WMZT/senior/640_Michał Głowacz.JPGdane/WMZT/senior/640_Mistrzowie debla.JPGdane/WMZT/senior/640_Puchary Burmistrza.JPGdane/WMZT/senior/640_Szewczak i Centkowski.JPGdane/WMZT/senior/640_Trembicki i Głowacz.JPGdane/WMZT/senior/640_brązowi medaliści.JPGdane/WMZT/senior/640_debliści.JPGdane/WMZT/senior/640_po meczu.JPGdane/WMZT/senior/640_przd półfinałem II.JPGdane/WMZT/senior/640_przed finałem debla.JPGdane/WMZT/senior/640_przed meczem debla.JPGdane/WMZT/senior/640_przed półfinałem I.JPGdane/WMZT/senior/640_przed półfinałem debla.JPGdane/WMZT/senior/640_puchar na korcie.JPGdane/WMZT/senior/640_towski i Głowacz.JPG

 

Turniej indywidualny

I runda

Maksymilian Derewońko (Olsztyn) – Wiktor Kotwicki (Ostróda) 6:0 6:0

Artur Głowacz (Dobre Miasto) – Tomasz Trembicki (Olsztyn) 6:3 6:0

Karol Basiewicz (Ełk) – Karol Rykaczewski (Rybno) 6:0 6:3

Ćwierćfinały

Przemysław Centkowski (Olsztyn) – Maksymilian Derewońko (Olsztyn) 6:2 6:2

Konrad Żółtowski (Olsztyn) – Artur Głowacz (Dobre Miasto) 7:5 6:4

Michał Głowacz (Dobre Miasto) – Marek Dzienikowski (Płośnica) 6:3 6:0

Borys Sulgostowski (Ostróda) – Karol Basiewicz (Ełk) 6:0 6:0

Półfinały

Przemysław Centkowski (Olsztyn) – Konrad Żółtowski (Olsztyn) 6:3 6:1

Borys Sulgostowski (Ostróda) – Michał Głowacz (Dobre Miasto) 6:2 4:6 6:2

Finał

Borys Sulgostowski (Ostróda) – Przemysław Centkowski (Olsztyn) 2:6 6:4 6:3

Turniej deblowy

Paweł Szewczak/Przemysław Centkowski – Konrad Żółtowski/Maksymilian Derewońko 6:7 3:6

Paweł Szewczak/Przemysław Centkowski – Marcin Umbras/Przemysław Matuszewski 5:7 5:7

Paweł Szewczak/Przemysław Centkowski – Marek Dzieńkowski/Tomasz Trembicki 6:3 6:2

Konrad Żółtowski/Maksymilian Derewońko – Marcin Umbras/Przemysław Matuszewski 5:7 5:7

Konrad Żółtowski/Maksymilian Derewońko – Marek Dzieńkowski/Tomasz Trembicki 6:3 6:3

Marcin Umbras/Przemysław Matuszewski – Marek Dzieńkowski/Tomasz Trembicki 6:3 6:3

Fundator pucharów i medali: Burmistrz Ostródy - Czesław Najmowicz

Organizator: Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy

Dyrektor turnieju: Mirosław Umbras

Tenisowe Wakacje na Olimpijskiej w Olsztynie

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

 

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

 

Ze Świata

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.