Duży sukces odniosła tenisistka pochodząca i trenująca w Olsztynie, ale reprezentująca  barwy Legii Warszawa Marcelina Podlińska, która na Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików wraz z koleżanką klubową Anią Hertel zdobyła srebrny medal.
Mistrzostwa odbyły się w Pabianicach. Do turnieju zakwalifikowało się osiem najlepszych drużyn: Lechia Gdańsk, Goplania Inowrocław, AZS Poznań, Promasters Szczecin, Górnik Bytom, Matchpoint Wrocław, MKT Łódż oraz Legia Warszawa. W pierwszej rundzie Legia W-wa pokonała AZS Poznań 2/1. W półfinale po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku  Legia pokonała Górnika Bytom 2/1. W meczu o złoty medal Legia zmierzyła się z Promasters Szczecin, drużyną rozstawioną z nr1 ( pierwsza i druga rakieta na listach PZT Wiktoria Kulik i Daria Kuczer ). Po wyrównanych i stojących na wysokim poziomie grach zwyciężyła drużyna ze Szczecina 2/1.
Gra Podwójna:
Polińska/Hertel-Kulik/Kuczer 6/7,2/6
Gry pojedyncze:
Podlińska/ Kulik 3/6 5/7
Hertel / Kuczer 6/4 6/4
Marcelina reprezentuje barwy Legii Warszawa, ale na co dzień trenuje w Szkole Tenisa RP Sport Olsztyn ( korty przy liceum nr 1) pod okiem trenera Romana Pasyniuka.To ogromne wyróżnienie móc trenować tak zdolną i pracowitą tenisistkę- dodaje szkoleniowiec. Na mistrzostwach  Marcelina zagrała sześć bardzo dobrych i równych spotkań, z czego cztery zwyciężyła. Widać, że po długim okresie przygotowawczym forma się stabilizuje i z niecierpliwością czekamy na indywidualne mistrzostwa , które odbędą się za miesiąc. Jest to nasza główna impreza w sezonie zimowym.

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

 

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

 

Ze Świata

  • WTA w Moskwie: Daria Kasatkina najlepsza
    Rosjanka Daria Kasatkina pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur 2:6, 7:6 (7-3), 6:4 w finale halowego turnieju tenisowego WTA w Moskwie (pula 932,9 tys. dol.).
  • ATP w Sztokholmie: półfinały bez Jacka Socka
    Amerykanin Jack Sock, grający z numerem czwartym, jest jedynym z najwyżej rozstawionych tenisistów, którego zabraknie w półfinałach halowego turnieju ATP w Sztokholmie (pula nagród 686 tys. euro). W ćierćfinale uległ on Łotyszowi Ernestsowi Gulbisowi 6:4, 3:6, 4:6.
  • ATP w Antwerpii: awans Schwartzmana do półfinału
    Argentyńczyk Diego Schwartzman, finalista turnieju ATP w Antwerpii z lat 2016-17, awansował do półfinału obecnej edycji (pula nagród 612,7 tys. euro). Rozstawiony z numerem drugim tenisista pokonał grającego z "piątką" Francuza Gillesa Simona 6:4, 6:3.

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.