ten tydzieńten tydzień593
ten miesiącten miesiąc12178
RAZEMRAZEM1451161

WamaSport

Z dużymi kłopotami przebiegał zakończony w poniedziałek (4 września) wOlsztynieOgólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetów DBK Cup. Dziewczęta i chłopcy najpierw rywalizowali w grupach i w zależności od zajętego miejsca walczyli w finałowych strefach: 1/4, 5/8, 9/12 i 13/16. Świetnie wypadły młode olsztynianki. Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport) wygrała turniej, a druga Ola Głowacka (Budowlani) zajęła trzecie miejsce.

Warto dodać, że obie nie osiągnęły jeszcze wieku kadetek, stąd sukces trzeba cenić szczególnie. Chłopcom (też młodzicy) z sekcji olsztyńskich nie udało się awansować do finału A, ale w strefie 5/8 radzili sobie doskonale. Bartosz Skuratko (Budowlani) w efekcie zajął piąte, a jego klubowy kolega Filip Tatera szóste miejsce. W decydującej rozgrywce o zwycięstwo wystąpił mieszkający w Olsztynie, a reprezentujący Flotę Gdynia Maks Grygołowicz, który ostatecznie zakończył turniej na trzeciej pozycji.

Organizator (Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy) miał duże kłopoty związane z niekorzystna aurą. Wiele spotkań trzeba było rozgrywać w halach, stąd uczestnicy musieli się przemieszczać do różnych obiektów. Ale imprezę zakończono w przewidywanym terminie. Najlepsi wyjechali z cenny nagrodami (sponsorem była olsztyńska firma DBK).

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

Ze Świata

• ATP w Bazylei: Stan Wawrinka doznał kontuzji na treningu i zakończył sezon
    Szwajcarski tenisista Stan Wawrinka doznał kontuzji pleców na treningu ze swoim słynniejszym rodakiem Rogerem Federerem i wycofał się tuż przed startem z turnieju ATP w Bazylei. Trzykrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych zakończył też przedwcześnie sezon.
  • WTA Finals: Kiki Bertens niespodziewanie pokonała Kerber
    Najwyżej rozstawiona Angelique Kerber od porażki zaczęła udział w w kończącym sezon turnieju masters - WTA Finals . Niemka polskiego pochodzenia niespodziewanie przegrała w Singapurze w meczu Grupy Czerwonej z holenderską tenisistką Kiki Bertens (8.) 6:1, 3:6, 4:6.
  • WTA Finals: Stephens lepsza od Osaki w grupie czerwonej
    Rozstawiona z numerem piątym Amerykanka Sloane Stephens wygrała swój pierwszy mecz grupy czerwonej turnieju WTA Finals w Singapurze. 25-letnia tenisistka pokonała o cztery lata młodszą Japonkę Naomi Osakę (nr 3.) 7:5, 4:6, 6:1.