Na kortach OKT Jodłowa w Olsztynie zakończył się 1 lipca Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików U14 (16 w grupach). Organizator: Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy zadbał o bardzo dobra obsadę. Zjawiło się kilku zawodników ścisłej czołówki krajowej i od początku emocji nie brakował. Drugie miejsca zajęli Aleksandra Węgrzyn i Olaf Pieczkowski (oboje UKS RP Sport Olsztyn), a trzecie Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

Po eliminacjach z reprezentantów Warmii i Mazur szanse na zwycięstwo zachowali: Aleksandra Wegrzyn (UKS RP Sport Olsztyn), jej kolega klubowy Olaf Pieczkowski i Filip Tatera (Budowlani Olsztyn). Nie udało się to Gabrielowi Matuszewskiemu (KT Matuszewski Stawiguda) i Bartoszowi Skuratko (Budowlani), którzy też mieli wysokie aspiracje. Decydujące spotkania przegrali w trzech setach. Gabriel trafił w grupie na Martyna Pawelskiego (Mostostal Zabrze), który niedawno rewelacyjnie wypadł w Paryżu, a tu z zawodnikiem ze Stawigudy miał niemało problemów rozstrzygając sprawę dopiero w supertibreaku. W podobnych okolicznościach przegrał też zawodnik Budowlanych.

Mecz finałowe zakłócał deszcz. Trzeba było przenieść sie do hali. Aleksandra Węgrzyn wygrała kolejne dwa pojedynki i jest coraz bliżej końcowego sukcesu.W rywalizacji chłopców w grupie 1/4 Olaf Pieczkowski pokonał Filipa Taterę,  a w grupie 5/8 Bartosz Skuratko wygrał z Gabrielem Matuszewskim.

W sobotę dokończono rywalizację. Ostatecznie Aleksandra Wegrzyn i Olaf Pieczkowski zajęli drugie miejsca, Filip Tatera zajął trzecie miejsce. Bartosz Skuratko wygrał tzw. finał B i uplasował sie na 5 miejscu.

Sponsorami Turnieju byli; OLPOL WAWRZYN i MAX USŁUGA STEFANOWICZ

Wyniki i artykuł na WAMA-SPORT

Tenisowe Wakacje na Olimpijskiej w Olsztynie

Kupuj w Tyger

Sponsor turniejów Tenis 10 w Olsztynie

 

Zamawiając u nas, możliwe dodatkowe rabaty.

Odbiór w Olsztynie (Olimpijska 9a- korty tenisowe),

lub Mrągowie,

nie płacisz za przesyłkę.

Serwis rakiet. Profesjonalny naciąg premium monofilament zaprojektowany przez Robina Soderlinga. PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NACIĄG TENISOWY W EUROPIE!

Tel. 506 144 149

Mail. admin@tenis.mazury.pl

 

Ze Świata

  • ATP w Lyonie: John Isner odpadł w ćwierćfinale
    Rozstawiony z "dwójką" Amerykanin John Isner przegrał z brytyjskim tenisistą Cameronem Norrie 6:7 (1-7), 4:6 w ćwierćfinale turnieju ATP na kortach ziemnych w Lyonie (pula nagród 501 345 euro).
  • ATP w Genewie: Stan Wawrinka odpadł w ćwierćfinale
    Rozstawiony z "trójką" i broniący tytułu Stan Wawrinka na ćwierćfinale zakończył udział w tegorocznej edycji turnieju ATP na kortach ziemnych w Genewie (pula nagród 561 345 euro). Reprezentant gospodarzy przegrał z Węgrem Martonem Fucsovicsem 4:6, 0:6.
  • WTA w Strasburgu: Zarina Dijas odpadła w ćwierćfinale
    Zarina Dijas przegrała z rozstawioną z "trójką" Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową 4:6, 2:6 w ćwierćfinale turnieju WTA w Strasburgu. Tenisistka z Kazachstanu będzie rywalką Magdy Linette w 1. rundzie rozpoczynającego się w niedzielę wielkoszlemowego French Open.

Copyright Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy © 2013. All Rights Reserved.