Grand-Prix Tenis 10 i Green Tour 5.01.2019

Od stycznia 2019 rozpoczęliśmy nowy cykl turniejów Tenis10 i Green Tour (do 14 lat). Na szczególną uwagę zasługuje turniej Tenis10, który będzie włączony do cyklu turniejów publikowanych na stronie: http://tenis10.pzt.pl/. Żeby tak się stało, nasi młodzi zawodnicy muszą wykupić licencję zawodniczą : http://tenis10.pl/rejestracja/
WMZT zwraca się z prośbą do opiekunów o pilne wyrobienie „bezpłatnej” licencji

Wyniki:

Tenis 10

1. Anna Tunkiewicz
2. Olivier Wróbel
3. Jakub Stefanowicz
4. Szymon Klewicki
5. Jan Matel
Green Tour do 14
1. Antoni Łukaszewicz
2. Bartosz Chodkowski
3. Anna Tunkiewicz
4. Tymoteusz Wszołek
5. Tomasz Mazurek
6. Maciej Syrzeń
7. Dominik Zejer
8. Katarzyna Matejeska
9. Rakshan Jalali
10. Rithwick Jalali
11. Antoni Bugaj

OTK Fair Playce Cup U14 (grupy) Poznań 2018 – Amelia Ciesielczyk niepokonana

Poznaniu w okresie międzyświątecznym starego roku odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików (U14) Fair Playce Cup. Rywalizowano dwustopniowo, najpierw w grupach, a potem w zależności od zajętego miejsca w finałach (1/4, 5/8, 9/12, 13/16). Doskonale spisała się Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg), która wygrała turniej z kompletem zwycięstw.

Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda) też walczyła dzielnie. W grupie znalazła się tuż za Amelią i w tej sytuacji grała o miejsca 5/8 i w finale B okazała się najlepsza. Szkoda, że zawodniczek nie rozdzielono w eliminacjach. Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda) zajął w turnieju młodzików 10 miejsce.

Gra pojedyncza młodziczek

Grupa eliminacyjna

Amelia Ciesielczyk (UJS RP Sport Bartąg)

– Julia Skarzyńska (AZS Poznań) 6:1 6:1

– Helena Dąbrowska (KKT Wrocław) 6:1 6:0

– Leticia Matuszewski (KT Maruszewski Stawiguda) 7:5 6:1

Leticia Matuszewski (KT Maruszewski Stawiguda)

– Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg) 5:7 1:6

– Julia Skarżyńska (AZS Poznań) 6:0 6:2

– Helena Dąbrowska (KKT Wrocław) 6:3 6:2

Tabela

1 Amelia Ciesielczyk (UJS RP Sport Bartąg)

2 Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

3 Julia Skarzyńska (AZS Poznań)

4 Helena Dąbrowska (KKT Wrocław)

Finały

Strefa 1-4

Amelia Ciesielczyk (UJS RP Sport Bartąg)

– Karolina Rajca (MKT Łódź) 6:0 5:7 10:2

– Marta Halbersztadt (KKT Wrocław) 6:2 6:1

– Jagna Mańkowska (AZS Poznań) 6:1 6:1

Strefa 5-8

Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

– Aniela Ostraszewska (St. R. Godlewski Gorzów Wielkopolski) 6:0 6:0 ret.

– Julia Cieśluk (Masters Radom) 6:4 6:3

– Martyna Mackiewicz (GAT Gdańsk) 7:6(5) 7:5

Kolejność w turnieju

1 Amelia Ciesielczyk (UJS RP Sport Bartąg)

2 Karolina Rajca (MKT Łódź)

3 Jagna Mańkowska (AZS Poznań)

4 Marta Halbersztadt (KKT Wrocław)

5 Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

6 Martyna Mackiewicz (GAT Gdańsk)

7 Julia Cieśluk (Masters Radom)

8 Aniela Ostraszewska (St. R. Godlewski Gorzów Wielkopolski)

Gra pojedyncza młodzików

Grupa eliminacyjna

Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda)

– Jakun Kawałkowski (Dwójka Zielona Góra) 7:6(4) 6:4

– Hugo Kwaśniewski (AZS Poznań) 2:6 2:6

– Antoni Pankowski (KT Szczawno Zdrój) 5:7 6:1 7:10

Finały

Strefa 9-12

Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda)

– Mikołaj Biedermann (Włókniarz Kalisz) 0:6 0:6

– Jakub Gogulski (AZS Poznań) 6:0 6:0

– Mateusz Gołębiowski (MKT Łódź) 6:7(1), 6:1 9:11

Kolejność w turnieju

1 Filip Bojko (Dwójka Zielona Góra)

2 Adam Marcinkowski (Fair Playce Poznań)

3 Marcin Andrzejczak (MTC Warszawa)

4 Hugo Kwaśniewski (AZS Poznań)

………………….

10 Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda)

OTK Juniorek (U18) w grupach Toruń 2018 – Dobre gry Weroniki Ejsmont i Martyny Szynkowskiej

Toruniu odbył się w ostatnich dniach starego roku Ogólnopolski Turniej Tenisowy Juniorek (U18) w grupach. W eliminacjach w jednej z nich wystąpiły Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn) i Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg), kończąc rywalizację na pierwszym i drugim miejscu. W efekcie Weronika w finale A była druga za faworytką Aleksandrą Wierzbowską (KKS Olsza Kraków). Martyna zajęła szóste miejsce.

Gra pojedyncza juniorek

Grupa D

Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg)

– Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn) 4:6 2:6

– Wiktoria Kuśmierz (Redeco Wrocław) 6:1 6:0

– Wiwien Szulc (Kapustka KT Toruń) 6:4 5:7 10:7

Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn)

– Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg) 6:4 6:2

– Wiwien Szulc (Kapustka KT Toruń) 6:1 6:3

– Wiktoria Kuśmierz (Redeco Wrocław) 6:2 6:1

Kolejność

1 Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn)

2 Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg)

3 Wiktoria Kuśmierz (Redeco Wrocław)

4 Wiwien Szulc (Kapustka KT Toruń)

Finały

Strefa 1-4

Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn)

– Anna Liza Kus (Mera Warszawa) 6:0 6:1

– Aleksandra Wierzbowska (KKS Olsza Kraków) 1:6 3:6

– Alicja Formella (Centrum Bydgoszcz) 7:5 6:3

Strefa 5-8

Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg)

– Maria Głowacka (Idea Sport Toruń) 5:7 6:0 10:3

– Karolina Mazurek (Advantege Bielsko Biała) 6:3 3:6 7:10

– Julia Daszkiewicz (Arka Gdynia) 2:6 6:2 10:4

Kolejność w turnieju

1 Aleksandra Wierzbowska (KKS Olsza Kraków)

2 Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn)

3 Alicja Formella (Centrum Bydgoszcz)

4 Anna Liza Kus (Mera Warszawa)

5 Karolina Mazurek (Advantege Bielsko Biała)

6 Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Bartąg)

7 Maria Głowacka (Idea Sport Toruń)

8 Julia Daszkiewicz (Arka Gdynia)

9 Wiktoria Kuśmierz (Redeco Wrocław)

10 Julia Pawlik (MKT Łódź)

11 Agnieszka Olszewska (KT Break Warszawa)

12 Marianna Milecka (Pobiedziski Klub Tenisowy)

13 Wiwien Szulc (Kapustka KT Toruń)

14 Natalia Zalewska (Mera Warszawa)

WTK Juniorów (U18) Warszawa 2018

Janek Korczyc (UKS RP Sport Bartąg) zagrał w finale debla w Wojewódzkim Turnieju Juniorów (U18) w stolicy.

Gra podwójna juniorów

Janek Korczyc (UKS RP Sport Bartąg)/Dominik Dobaczewski (Legia Warszawa)

Półfinał

– Jan Gryglas (Orzeł warszawa)/Kajetan Kossakowski (Fundacha Tennis Pro) 6:4 6:3

Finał

– Franciszek Gniazdowski/Oskar Karos (UKT Radość 90 Warszawa) 4:6 2:6

OTK CTS Cup Kadetów (U16) Sobota 2018 – Gabriel Matuszewski drugi w silnej stawce

W miejscowości Sobota (woj. wielkopolskie) odbył się jeszcze w starym roku Ogólnoplski Turniej Tenisowy Kadetów (U16) CTS Cup. Rywalizowano najpierw w grupach, a potem w zależności o zajętej lokaty w stosownych finałach. Z reprezentantów Warmii i Mazurnajlepiej spisał się Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda), który zajął drugie miejsce. Poniósł tylko jedna porażkę z triumfatorem imprezy Janem Kopcikiem (Górnik Bytom).

Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) był ósmy, ale po zajęciu drugiego miejsca w eliminacjach w finale B już nie wystąpił. Jakub Bojarski (UKS RP Sport Bartąg) w kwalifikacjach wywalczył trzecią pozycję, a potem wygrał finał C. Identyczny wynik uzyskała Aleksandra Wegrzyn (UKS RP Sport Bartąg).

Gra pojedyncza kadetów

Eliminacje

Grupa A

Jakub Bojarski (UKS RP Sport Bartąg)

– Jan Kopcik (Górnik Bytom) 0:6 2:6

– Karol Romer (St. Tie Break Warszawa) 6:1 6:2

– Błażej Sopoliński (KKT Wrocław) 3:6 4:6

Kolejność

1 Jan Kopcik (Górnik Bytom)

2 Błażej Sopoliński (KKT Wrocław)

3 Jakub Bojarski (UKS RP Sport Bartąg)

4 Karol Romer (St. Tie Break Warszawa)

Grupa B

Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

– Maciej Kos (GAT Gdańsk) 2:6 0:6

– Goran Zgoła (AZS Poznań) 7:5 3:6 10:8

– Mikołaj Plenkiewicz (AZS Poznań) 6:1 6:1

Kolejność

1 Maciej Kos (GAT Gdańsk)

2 Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

3 Mikołaj Plenkiewicz (AZS Poznań)

4 Goran Zgoła (AZS Poznań)

Grupa D

Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

– Maksymilian Kończal (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 6:2 6:2

– Tymoteusz Funka (Pobiedziski Klub Tenisowy) 7:6(3) 6:2

– Maksymilian Rozwadowski (AZS Poznań) 6:0 6:1

Kolejność

1 Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

2 Tymoteusz Funka (Pobiedziski Klub Tenisowy)

3 Maksymilian Kończal (AT Angelique Kerber Puszczykowo)

4 Maksymilian Rozwadowski (AZS Poznań)

Finały

Strefa 1-4

Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

– Jan Kopcik (Górnik Bytom) 4:6 4:6

– Maciej Kos (GAT Gdańsk) 6:1 6:0

– Michał Osomański (KKT Wrocław) 6:3 6:4

Strefa 5-8

Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

– Karol Szczap (Fundacja Tennis Pro) 0:6 0:6

– Błażej Sopoliński (KKT Wrocław) 0:6 0:6

– Tymoteusz Funka (Pobiedziski Klub Tenisowy) 0:6 0:6

Strefa 9-12

Jakub Bojarski (UKS RP Sport Bartąg)

– Maksymilian Kończal (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 6:3 6:3

– Zachariasz Paweł Rytelewski (AZS Poznań) 6:3 6:0

– Mikołaj Plenkiewicz (AZS Poznań) 6:4 6:3

Kolejność w turnieju

1 Jan Kopcik (Górnik Bytom)

2 Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

3 Maciej Kos (GAT Gdańsk)

4 Michał Osomański (KKT Wrocław)

5 Karol Szczap (Fundacja Tennis Pro)

6 Błażej Sopoliński (KKT Wrocław)

7 Tymoteusz Funka (Pobiedziski Klub Tenisowy)

8 Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

9 Jakub Bojarski (UKS RP Sport Bartąg)

10 Maksymilian Kończal (AT Angelique Kerber Puszczykowo)

11 Zachariasz Paweł Rytelewski (AZS Poznań)

12 Mikołaj Plenkiewicz (AZS Poznań)

13 Karol Romer (St. Tie Break Warszawa)

14 Maksymilian Rozwadowski (AZS Poznań)

15 Goran Zgoła (AZS Poznań)

16 Daniel Melkowski (FST Sport Team Toruń)

Gra pojedyncza kadetek

Eliminacje

Grupa

Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Bartąg)

– Amelia Kopel (KKT Wrocław) 4:6 2:6

– Zuzanna Witkowska (Advanteage Bielsko Biała) 4:6 6:2 11:9

– Klara Maciejewska (Olimpia Poznań) 3:6 6:3 4:10

Kolejność

1 Klara Maciejewska (Olimpia Poznań)

2 Amelia Kopel (KKT Wrocław)

3 Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Bartąg)

4 Zuzanna Witkowska (Advanteage Bielsko Biała)

Finały

Strefa 9-12

Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Bartąg)

– Nicole Carpenter (Sokół Zgierz) 6:2 6:3

– Milena Rogala ((MKT Stalowa Wola) 6:2 6:2

– Emilia Durska (Górnik Bytom) 6:2 6:1

Kolejność w turnieju

1 Klara Maciejewska (OLimpia Poznań)

2 Jagoda Wróblewska (Eurotenis Łódź)

3 Aleksandra Wnuczek (Masters Inowrocław)

4 Weronika Woźny (Warszawianka)

……………

9 Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Bartąg)